Boże prace ręczne

10663265_595160527261956_1743153737_o

Szydełkuję. Robię serwetki na szydełku, a może szydełkiem, nie ważne, niektórzy twierdzą, że nawet ładnie mi to wychodzi. Jakiś czas temu uparłam się i mama musiała mnie nauczyć. Każdy kto trochę się na tym zna, wie, że jedną z pierwszych umiejętności jaką trzeba opanować jest … prucie.
Ostatnio robię piękny, duży bieżnik i kiedy zaczynałam jedno z okrążeń okazało się, że popełniłam błąd trzy okrążenia wcześniej, nie do naprawienia, nie było wyjścia trzeba było pracę dwóch dni spruć. Później, kiedy kończyłam okrążenie, w którym wcześniej popełniłam błąd zauważyłam, że jeszcze raz zrobiłam coś nie tak i to samo, od początku. Oczywiście można to tak zostawić, próbować naprawiać, kombinować, ale to przeważnie nie wychodzi ładnie. Żeby zrobić coś ładnego trzeba się napracować i czasem zaczynać

od nowa kilka razy. Ostatnio, jeden mądry człowiek powiedział mi, że to, co dobre rodzi się w bólu. I nic to, że chodziło o gotowanie pyz, miał racje.
W życiu, każdego z nas zdarzają się chwilę, kiedy znajdujemy jakiś błąd, takimi błędami są grzechy. Możemy zostawić wszystko tak jak jest i próbować to zamaskować, albo spruć wszystko do momentu kiedy to się zaczęło i rozpocząć od nowa. Duże znaczenie ma to zwłaszcza w relacjach z innymi, zachodzimy w tych naszych błędach tak daleko, że nie chce nam się ich już naprawiać, a w taki sposób nigdy nie stworzymy czegoś pięknego.
W pracy nad serwetką służy mi schemat, pokazujący mi co i ile razy mam zrobić, w życiu też mamy taką pomoc – Pismo Święte. Moje wszystkie pomyłki przy szydełkowaniu wynikały głównie z tego, że nie patrzyłam w schemat, nie sprawdzałam czy fragment który skończyłam zgadza się z tym co faktycznie miałam zrobić, zerkałam tylko pobieżnie, pewna, że przecież wiem co tam jest.
Ile razy robię tak samo w przypadku mojego życiowego wzorca. Myślę, że no już tyle razy słyszałam dany fragment w Kościele, że wiem co w nim jest, albo wcale tam nie zaglądam. Ilu problemów, błędów, straty czasu mogłabym uniknąć stale odnosząc się do wzorca. Na szczęście wszystko można naprawić, wystarczy otworzyć Pismo Święte i zgodnie z nim dalej tworzyć.

Jedna uwaga do wpisu “Boże prace ręczne

Możliwość komentowania jest wyłączona.